реклама:

Чернение меди - процесс и результаты

Тема в разделе "Солнечная энергетика", создана пользователем ucdiagnos, 17 июн 2015.

1. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Доброго вечора. Повторюю ваш проект. Поетапно дійшов до чорніння міді. Я не хімік і не дуже хочеться наробити помилок. Уважно прочитав як потрібно чорнити, але виникло декілька запитань. Купив 4 кг Каустическая сода (едкий натр NaOH). 160гр. І 2кг Персульфат калия (K2S2O8) 120гр. Буду робити також ванну з поліетиленової плівки. Питання: скільки літрів розчину розводити? І послідовність приготування отрути? Якої температури брати воду для розведення хімікатів (чи підігрівати розведену)? Скільки часу відбувається активна фаза травлення? Чи зразу збирати контур для підігріву коллектора, а пізніше лити хімію? Наскільки я зрозумів, розчин діючий поки з нього виділяеться кисень, дальше він непригодний.

Вложения:

• DSC_0758.JPG
      DSC_0758.JPG
      Размер файла:
      768,5 КБ
      Просмотров:
      113
    • DSC_0628.JPG
      DSC_0628.JPG
      Размер файла:
      843,8 КБ
      Просмотров:
      108
    Последнее редактирование: 21 июн 2015
    Depesh и house4u нравится это.
  2. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    996
    Из:
    Одесса
    Прикольно :) Знаете, сейчас пока солнце, почему бы не зачернить на улице - сделали во дворе ванночку, накрыли сверху пленкой, вот и подогреватель. Температура оптимальная около +60С как по мне. И жидкости надо столько, чтобы покрыть весь абсорбер. 100 - 150 литров! Можно чернить обычной пищевой содой, но значительно дольше. Просто описанными отравами чернение происходит за 10 - 15 минут, если все соблюдено. У меня так не получилось.

3. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Дякую за підказку. На вулиці не вийде - малі діти. Прийдеться біля нього стояти. Спробую гріти в майстерні. Вчора пробував травити в холодній отраві кусочок міді. Коли розчинялись компоненти, мідь темніла. Пізніше все зупинилось. Залишив на ніч. Зранку, коли прийшов, верхня сторона міді трішки потемніла, а нижня стала чорна. Таке враження, що під низом міді збирався кисень який і окислював мідь. Я читав на іншому форумі, там травили з добавкою аптечного перекісю водню. Вирішив в ту саму банку додати декілька крапель перегідроля. Пішла сильна реакція, почав виділятись кисень, мідь почала темніти на очах. За декілька годин кусочок міді був чорний. З цього експеремента зробив висновок: чорнити буду дзеркалом до низу, хімію буду гріти і коли буде сповільнюватись процес добавляти перекись водню.

Вложения:

• DSC_0640.JPG
      DSC_0640.JPG
      Размер файла:
      758,3 КБ
      Просмотров:
      119
    • DSC_0752.JPG
      DSC_0752.JPG
      Размер файла:
      872 КБ
      Просмотров:
      115
    • DSC_0630.JPG
      DSC_0630.JPG
      Размер файла:
      432 КБ
      Просмотров:
      112
    koblevo нравится это.
  4. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Моя епопея з чорнінням міді: (мідь міді різницниця, одна може мати більше добавок інша чиста.) Відповідно по різному себе вести в хімії. Спочатку дзеркало промив автомобільним антикором (ортофосфорка) потім промив 650 розчинником. Витягнув стареньку пральну машину, випуск з неї прикріпив до коллектора, а з нього шланг кинув в камеру для порошка (зациклив), подав на пряму 220 на помпу випуску, включив на прання, на 70 градусів. Розчинив в гарячій воді каустикову соду, а потім персульфат калію, і все це вилив в організовану ванну. Після 3 годин нагрівання верхня частина почала легенько темніти, нижня почорніла, але були світлі плями. Вирішив виключити нагрів і залишити на ніч. Зранку витягнув з хімії, на вигляд дзеркало чорне, промив водою і залишив сохнути. І як в Ільфа і Петрова (фарба для Кіси) радикально чорна стала зеленою .Місця, які нагрівались феном, при паянні були чорні все інше було зеленим. Довелось згадати (методику локального чернения меди), взяв будівельний фен, трохи свіжої отрути, мочив і грів. Почорніло все. Пізніше залив в ванну свіжої отрути і залишив на декілька годин полежати (без нагріву). Витягнув промив, ніби все чорне. Поставив на сонце (правда димка) сушити, взяв термометр: коли вітер не продуває +50. Незнаю чи добре, але думаю коли все збереться має бути нормально.

Вложения:

• DSC_2120.jpg
      DSC_2120.jpg
      Размер файла:
      469,1 КБ
      Просмотров:
      160
    • DSC_2123.jpg
      DSC_2123.jpg
      Размер файла:
      345,1 КБ
      Просмотров:
      157
    • DSC_2131.jpg
      DSC_2131.jpg
      Размер файла:
      433 КБ
      Просмотров:
      164
    • DSC_2146.jpg
      DSC_2146.jpg
      Размер файла:
      326,7 КБ
      Просмотров:
      162
    • DSC_2148.jpg
      DSC_2148.jpg
      Размер файла:
      354,4 КБ
      Просмотров:
      167
    • DSC_2157.jpg
      DSC_2157.jpg
      Размер файла:
      464 КБ
      Просмотров:
      164
    • DSC_2158.jpg
      DSC_2158.jpg
      Размер файла:
      369,2 КБ
      Просмотров:
      159
    • DSC_2160.jpg
      DSC_2160.jpg
      Размер файла:
      310,1 КБ
      Просмотров:
      163
    bazil19 и house4u нравится это.
  5. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    996
    Из:
    Одесса
    По моему отлично! А то что синее - похоже на медный купорос. Его можно было чем-то смыть (вот чем, не знаю) и под ним, возможно осталась бы черненная медь. А главное, что это покрытие уже на всю жизнь коллектора!

6. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Дякую за оформлення в окрему тему! Якщо прийдеться чорнити ще один, буду пробувати по рецепту https://www.forumhouse.ru/threads/149550/page-30
    45% - NaOH (25% р-р, средство для прочистки труб)
    45% - вода
    10% - H2O2 (3% аптечный раствор)
    Правда перед цим пропікати (прогрівати) мідь. В мене всі місця пайки, де мідь була прокалена, чорніли в першу чергу, чорнота не мінялась. Ще забув додати до попереднього: в мене на ванну йшло 40 літрів розчину. І якщо хтось буде повторяти треба бути акуратними з поліетиленовою плівкою не знаю чому, здається брав в магазині найгрубшу, для парників, але всерівно в двох разах умудрився продирявити.

7. mutyluk

mutyluk Интересующийся

Симпатии:
    0
    Из:
    Львів
    бачив на ваших фотках пальник для пайки - скажіть будь-ласка яка це модель, яким газом гріли трубки.
    я собі купив пальник ГВП-246 для пайки, але в нього широкий факел, не дуже зручно. хотів паяти на пропані твердим припоєм - не вистарчає температури

8. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Паяльник позичив в товариша сантехніка. Він опалення мідне ним паяє. Частину паяв потужним паяльником. Якщо бракує тепла догрівав будівельним феном.

9. mutyluk

mutyluk Интересующийся

Симпатии:
    0
    Из:
    Львів
    дуже дякую за відповідь
    будівельний фен також маю - треба буде попробувати разом з газовим пальником

10. ultram

ultram Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Киев
    Добрий день. Підкажіть де і почому брали мідну стрічку?

11. ucdiagnos

ucdiagnos Интересующийся

Симпатии:
    8
    Из:
    Lviv
    Стрічку брав на привокзальній біля бувшого заводу що випускав маленькі лампочки. Брав десь 2 роки назад. Яка зараз ціна незнаю. Але бачив потім великий вибір мідного прокату на металбазі на Навроцького у Львові. там є гуртівня кольорових металів.

12. ultram

ultram Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Киев
    Спасибо за ответ.
    Сейчас медь очень выросла в цене и рынок ее крайне не прозрачен. Очень много перекупщиков, которые и так не дешевый товар делают еще дороже.

По теме. Нашел в Интернете фирму, занимающуюся промышленной химией. У них есть очень интересная жидкость - Раствор АнтиК ПМ15 для патинирования меди или серебра. Ссылка - http://antik.ezi.co.ua/pm15/# На видео просто кисточкой чернит предварительно обезжиренную медь. Цена - 200грн литр. Звонил им - могут продать 0,5л, покрытие прочное говорят. Возьму себе на этой неделе и попробую зачернить свой абсорбер. По результату отпишусь.

13. ultram

ultram Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Киев
    Получил 0,5л данной химии чтобы зачернить абсорбер.
    Результатом не доволен. Основной минус покрытие смывается влажной тряпкой и не является "антрацитово черным" как в описании. Раствор чернит медь, но не однородно. Есть места где медь не чернеет. После высыхания появляются белесые разводы.
    1.jpg 2.jpg
    Может для ювелирных украшений эта химия годится, но для чернения больших площадей меди - однозначно нет. Свой абсорбер отмыл от химии, буду красить матовой термостойкой краской.

14. ultram

ultram Интересующийся

Симпатии:
    1
    Из:
    Киев
    Купил Илиолак 1л за 390грн - http://stancolac.com.ua/index.php?route=product/category&path=18_74 и зачернил свой абсорбер
    3.jpg
    Получилось отлично. Краска густая в банке как смола разведенная солярой. Пришлось немного растворить 647 растворителем. Наносил валиком, укрываемость хорошая. Сохнет быстро, за пол часа готово. Результатом доволен.

P/S Осталось пол-литра "Раствор АнтиК ПМ15 для патинирования меди или серебра" может кому надо для экспериментов готов отдать бесплатно, чтоб не валялся.

Андрей98 нравится это.
  15. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    http://house4u.com.ua/forum/threads/samodelnoe-selektivnoe-pokrytie.1/page-14#post-15117 тут про оксид "печени" :)

Продам Іліолак (залишилось майже 1кг) тому, хто не читає тему http://house4u.com.ua/forum/threads/samodelnoe-selektivnoe-pokrytie.1/page-10 :crazy:

16. Волгарь

Волгарь Активист

Симпатии:
    1
    Из:
    Астрахань
    Подскажите какой расход Илиолака на площадь получился, слоя я так понимаю один?

реклама:

Поделиться этой страницей