реклама:

Копіюєм сонячний концентратор Олександра Согоконя

Тема в разделе "Коллекторы концентраторы", создана пользователем Технік, 20 ноя 2016.

1. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    130
    Из:
    Днепропетровск
    Круглый сложнее в изготовлении , а можно както рисунок сделать - чтобы видно было как и куда зеркала приломляют лучи ?

2. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Викладаю фото напрямку відбитих променів . Кожне дзеркало це сектор параболи фокус якої з координатами х=0; у=0; z=0 .

Вложения:

Последнее редактирование: 13 дек 2016
  3. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Нічого складного якщо є розкрій кожного елементу. Автокад це дозволяє зробити . Прямий звичайно простіше , його для себе можна і в домашніх умовах виготовити.

4. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Мені "радує "око кадр з Вашого ролика (дивитись прикріплене фото). Чому Ваша "якісна річ" не дає рівномірного розподілення променів по трубці ? Чому сачкують задні дзеркала ? Можливо вони в тіні передніх?

Вложения:

Последнее редактирование: 13 дек 2016
  5. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    У викладеному фото є незначна помилка . Її хегко виправити . Цікаво чи хтось її замітив . Викладу виправлене фото після того як помилку тут озвучать. В цілому для тих хто не забув геометрію і має просторову уяву по викладеному фото вже можна конструювати концетратор.

6. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    130
    Из:
    Днепропетровск
    Он наверное не любит критики в свою сторону - поэтому забил на этот форум !
    --- Добавлено, 14 дек 2016 ---
    честно говоря я ничего не понял по рисунку - я больше практик чем теоретик )))

7. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Добре викладаю фото вже відредагованого малюнка .
    Шкода що мало людей включаються в дискусію . В дебатах народжується істина. А в нас більшість якщо щось придумає , відразу приймає свій винахід за істину і мріє про мабутні міліони які до тієї істини мають самі прийти .
    --- Добавлено, 14 дек 2016 ---
    Маю практичні навики в складанні програм на логічних релле фірм Сіменс , Шнайдер , Овен . Може комусь потрібна допомога з трекером на таких реле . Вони добрі у масовому виробництві трекерів - надійні . На ардуіно я б серію не пускав . Хоча для себе трекер зібрав на ардуіно ))) - дешевше .

Вложения:

Последнее редактирование: 14 дек 2016
  8. ocrimenco

ocrimenco Житель форума

Симпатии:
    207
    Из:
    запорожье
    Посмотрел видео стало интересно как при габаритах 1.5 на 1.5 получается мощность 4 квт/ч ....или это в день..площадь зеркал 2 м2 примерно и кажется что передние зеркала затеняют задние...под таким углом как расположены зеркала даже легкий снежок их присыпет и он будет долго лежать на них ....12 метров трубы на крыше - будет много потерь...но выглядит красиво

9. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Площа концентратора в Согоконя не менше ніж 4м2. , ато й цілих 5м2. Тому і заявлена потужність 4кВт. Також вірю що і з тінню дзеркалів все впорядку . Не могла людина так помилитись , та й ще продавати . Скоріш за все на момент знімання ролика трекер не був відрегульований на чітку орієнтацію концентратора по сонцю . Акуратно передивіться ролик в той момент коли пан Олександр демонструє трекер (прикриває одну сторону фотодатчика рукою), коли концентратор трохи рухнувся. Втой момент зверніть увагу на вакуумну трубку - вона більше приймає на себе сонячного проміння ніж у черговому режимі . Це тільки був рух по горизонталі . Я впевнений , що і по вертикалі теж треба трекер регульнути. Получилось так , що трекер слідкує за сонцем , а не концентратор . Посто перш ніж знімати ролик потрібно було все перепровірити. А то такі шпіони як я все до міліметра проаналізують ))).

10. ocrimenco

ocrimenco Житель форума

Симпатии:
    207
    Из:
    запорожье
    Если отталкиваться от длинны ваакк трубы это 1.7 метра то ширина концентратора у нас есть ...несколько раз пересмотрел видео в начале концентратор очень похож на квадрат т.е. высота его около 2 м да и видно когда он с фотоап стоит рядом концентр ненамного выше его...т.. размер площади на которую падает солнце 1.7 на 2 = 3.4... даже по максимуму это 3 квт в час .падает с неба ...минус неидеальное отражение , неидеальная фокусировка, неидеальная теплопередача в трубе ,большие потери в дороге,закачка остывшего из трубопровода в теплообменник соответственно охлаждение теплоаккамулятора.оптимистич прогноз если взять 50% то выработка будет 1.5 квт в час ..если регулировка трекера только в горизонтальной плоскости то при подьеме солнца зайчик уходит или там и по высоте ...?

11. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    На рахунок площі сперечатись не буду. Можливо щось і перебільшено.
    Там трекер слідкує як по висоті так і по горизонталі. Але його потрібно відкалібрувати відносно концетратора . Це можна зробити як програмно (задаючи різницю модульних величин аналогових сигналів з фотодатчиків) , якщо трекер на процесорі , так і механічно . Але для механіки потрібно під площадку піраміди з фотоелементами поставити два регуліровочні болти . Один щоб реголював нахил піраміди по вертикалі , другий по горизонталі .
    Ще можливий варіант , що трекер у Согоконя дуже "затуплений" . Тобто у нього низька чутливість на малі зміни в модульних значеннях фотоелеменів. Получається коли сонце на певний кут втікло , а трекер цього ще не бачить . Це лікується програмно. Можливо саме в такий період і був знятий ролик. Тому і промені сонця на дальньому несучому ребрі інтенсивніші.

Як на мою думку , правильною версією буде те , що виробники цього трекера спеціально так притупили його чутливість . Скоріш за все сонячна батарея підзаряджає акумулятор , який в свою чергу живить електродвигуни трекера. Для підзарядки потрібен час. Якщо підняти чутливість фотоелементів , то трекер буде частіше заставляти двигуни рухатись , що може привести до розряду батарей. Це все мої домисли . Що відбувається насправді знає тільки пан Олександр. Шкода що він ігнорує форум. Можливо разом і навели б лад з реалізацією його творінь .

Последнее редактирование: 15 дек 2016
  12. Dimann

Dimann Интересующийся

Симпатии:
    2
    Из:
    Беларусь, г. Лида
    Точные размеры зеркала концентратора А. Согоконя из достоверного источника:
    2,2х1,8 метра, мощность 3,8кВт при инсоляции 1000 Вт/кв.м.

13. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    130
    Из:
    Днепропетровск
    так выкладуй уже и чертежи :D

14. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    З цим повністю згоден. Концетратор проситья ровернутись на 90 градусів. Тільки виникнуть проблеми з несучими ребрами для дзеркал. Потрібно буде над цим подумати.

15. Dimann

Dimann Интересующийся

Симпатии:
    2
    Из:
    Беларусь, г. Лида
    При всём уважении - не могу. Надо сделать лучше;). Тогда и стимул модернизации у Олександра будет:)
    --- Добавлено, 15 дек 2016 ---
    Надо переходить на длину 2100. На Украине они есть и гугляться. У нас к сожалению не завозят...

16. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    В мене мабуть Гугл "лєвий" ))) , щось не можу знайти таку трубу. Якщо Вам не тяжко скиньте посилання.

17. Технік

Технік Активист

Симпатии:
    11
    Из:
    Львівщина
    Ліпше важко шось придумати. Єдине можна щось подумати над єкономією . Для того щоб досягнути мінімальної парусності пан Олександр пожертвував економією на дзеркалах.

Щоб рознести сектори дзеркал йому прийшлось використати малоефективні частини парабол - ті що направлені до сонця під гострим кутом. Відповідно реально корисна площа суттєво нища дзеркальної площі.
    Це я писав про концетратор подібний до концетратора пана Олександра , переконаний в нього така ж різниця .
    А даного типу концетратора різниця між корисною площею і площею дзеркал 0,5 м2. Зверніть увагу тут площа корисна більша за площу в Согоконя . Хоча є і мінуси не така мала парусність і абсорбер приймає сонячні промені на 2/3 своєї площі. Чимось треба жертвувати.

18. ocrimenco

ocrimenco Житель форума

Симпатии:
    207
    Из:
    запорожье
    Работающая часть трубки 160 см по рисунку.получаеться 2.2 * 1.6=3.5 м2. При кпд 50% получаеться 1.5 -2 квт /ч выход......в ютубе на семенаре была озвучена 1000$ за концентратор - как по мне дорого....щас на улице идет мелкий снежок значит на утро даже при наличии солнца тепла не будет....лезть на крышу...зимой?.. еслиб он мог крутить не себя а зеркала что б на снег мог их переворачивать зеркалом вниз или топить его подогревая? Увидеть бы независимое тестирование этого концентратора

Вложения:

• trubka.jpg
      trubka.jpg
      Размер файла:
      31,5 КБ
      Просмотров:
      57
  19. Алекссс

Алекссс Житель форума

Симпатии:
    130
    Из:
    Днепропетровск
    Вы считаете размеры по прямой , а его коляклер полукруглый , если его выровнять , то размеры будут больше ! И трубка у него работает на 1.8 метра , на самом деле трубка сама больше чем 1.8 м
    --- Добавлено, 15 дек 2016 ---
    Я за эти деньги сделаю систему на продажу на 60 вакуумных труб - 2*30))

20. ocrimenco

ocrimenco Житель форума

Симпатии:
    207
    Из:
    запорожье
    ......как я понимаю если полукруг концентратора выпрямить площадь принимания солнца увеличиться например с 3 до 4 м2 но пока он есть то площадь маленькая а концентратор же не увеличивает мощность он же просто концентрирует ее выход на малой площади..

Вложения:

реклама:

Поделиться этой страницей