реклама:

Саморобна сонячна батарея (панель)

Тема в разделе "Солнечная энергетика", создана пользователем Bodya, 28 сен 2015.

1. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Мені здається Ви неправильно нас зрозуміли. Елементи Пельтьє повинні виробляти ДОДАТКОВУ! електрику використовуючи тепло фотоелементів. Ні в якому разі вони не повинні поїдати електрику, вироблену фотоелементами!

2. agere

agere Житель форума

Симпатии:
    108
    Из:
    Lutsk, Ukraine
    ККД термогенератора на модулях ТЕГ (так і бути -хай будуть Пельтье:)) 4-5% це факт. Коштують якісні немало - теж факт. Можлива віддача залежить від дельти температур на холодному та гарячому боках, при дельті менше 100 градусів вихід несуттевий. Дельта температур на спині СК та повітря градусів 25-35. Площа одного модуля 4х4 см ну є ще 5х5 дорожчі значно, скільки їх потреба наклеїти на панель 1м х 1м 25х25=625 штук... Щоб забезпечити тепловідвід великий радіатор потрібен - приблизно 20-30 грамм алюмінію на кожен ватт виробленої потужності.
    http://www.thermonamic.com/TEP1-1263-3.4-English.pdf
    В цьому файлі є графіки які показують ККД та можлівий вихід електроенергії при різних дельтах температур на боках термогенераторного модуля.

Последнее редактирование: 26 окт 2015
  3. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    а якщо на фотоелемент наклеїти тонку мідну стрічку, розміру як сам фотоелемент, а вже до неї приклеїти елемент Пельтьє ? :)

4. agere

agere Житель форума

Симпатии:
    108
    Из:
    Lutsk, Ukraine
    Від товщини стрічки залежить з якого п`ятна буде збиратись тепло до термогенератора ефективно. Дуже система вартістна буде: мідь на спині СБ, тетмогенератор, радіатор на холодні стороні термогенератора при дельті 30 градусів.
    З пушки по горобцях як сказати в двох словах.

5. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Значить все-таки треба підігрівати воду. :) Не просто так виробники гібридні колектори випускають, а з використанням елементів Пельтьє - ні

6. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Є проблема. Не можу знайти де саме.
    В результаті не одного експерименту помітив що мої 2 панелі, які разом мали б віддавати від 200 до 300Вт не віддають майже нічого.
    Нагадую заявлені продавцем характеристики:
    В результаті вимірювань як одного елемента, так і цілої панелі 36 елементів (зєднаних послідовно) напряму результат - 0,02А. Спочатку було дивно, але потім згадав що при короткому замиканні струм у сонячних панелей падає до нуля, а у випадку коли нема діода то і назад повертається.
    Почав вимірювати через свій контролер з інвертором. Через клемник з'єднав дві панелі послідовно з використанням діодів (щоб струм не перетікав з одної в іншу при гіршому освітленні одної з них). Див. фото.
    IMG_20151027_160235.jpg
    На фото:
    синій провід це +, коричневий відповідно -
    Напруга без навантаження близько 38 вольт. Струм знову 0,02А.
    Коли включаю тумблер панелей на інверторі, починає працювати mppt і напруга поступово, але досить швидко, опускається до 24-25В. Це добре. Див. відео:

Дальше пробую вимірювати струм в колі з контролером. Див. відео:

На відео видно як зразу після приєднання амперметра сила струму в послідовному колі (тестер, панелі, контролер) - 0,02А. Потім починає працювати контролер, знижуючи напругу, збільшує струм до 0,08А. Максимум я фіксував 0,10 А.
    IMG_20151027_155414.jpg
    В обидвох панелях всі елементи з'єднані послідовно, все перевірив. Всі дроти достатнього січення, з'єднані всі між собою клемніками. Перез'єднував, думав може контакту десь нема. Нічо не допомагає. Сьодні весь день у франківську сонячно, панелі навіть не змогли зарядити 2 акумулятори по 9Ah послідовно з'єднані. Де струм? Чи елементи дохлі?
    :crazy:

Последнее редактирование: 27 окт 2015
  7. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    второе видео разреши (опубликуй)

8. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    зробив

9. house4u

house4u Администратор Команда форума

Симпатии:
    996
    Из:
    Одесса
    Что-то я не понял... Элементы в панелях соединены параллельно? Т.е напряжение остается то же 0.5В а ток возрастает? Или все-так последовательно соединены все элементы?

10. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Соррі, я мав на увазі - послідовно. Виправив. Дякую!

Все з'єднано послідовно:
    елементи між собою в панелі
    самі панелі між собою також
    ну і акуми також послідовно

11. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    проверь ток от одной панели, потом от второй. Что-то станет понятно.
    Когда собирал ведь тестировал же? Работало?

12. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    як і від одної так і від іншої по черзі показує 0,02А
    При зборці перевіряв тільки напругу :(

13. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    элементов, если я правильно помню - 36. Напряжение, как был написано ранее - 18 вольт при несильной освещённости. Значит элементы соеденил правильно. Выходит какие-то элементы неисправны в твоей последовательной линейке. Достаточно одного такого, чтобы все не работало. Проверь на всякий случай, не треснул ли какой элемент после сборки? (просвети на просвет фонарём элементы на наличие трещин).

Честно говоря свою панель подключал для тестов и ток она давала 8,3А, при этом диоды включены как-то так: DSC07115.JPG
    С трудом понимаю смысл, так как средний контакт "висит в воздухе"

14. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Все правильно. Перед тим як поставити на скло на кожному елементі перевіряв напругу при однаковому освітленні, відбирав ті які дають кращі показники з точністю до 0,05В. Тобто при освітленні під настільною лампою + загальним світильником вечером відбирав тільки ті які видавали від 0,40 до 0,45 В. Всі інші - відкладав на наступні панелі. Їх небагато в мене.
    Щойно перевірив струм окремо взятого нового непропаяного елемента - 0,02А результат. При настільній лампі + світильник загальний кімнатний. На сонці вся панель дає то саме. Логічно, бо при послідовному зєднанні сила струму лишається та сама.
    На всякий йду просвічувати фонаріком на тріщини.
    Все ок, тільки на одному з елементів на одній з пенелей на куті є невелика тріщина, але я за неї памятаю, цей елемент незважаючи на тріщину видавав кращий результат по напрузі, тому я його поставив.

15. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    В реальности проверено, что треснувшие элементы всё равно продолжают давать ток, если токопроводящие дорожки целы. Я покупал две панели, одну из которых ударили при транспортировке. Стекло калёное и сразу превратилось в "паутину". Забрал домой, проверил обе панели. Разбитая давала приличные параметры, не смотря на то, что вся поверхность прогибалась и держаласть только на клеющей основе. Просветил элементы - много в трещинах, но ток она давала ампер 6. У меня напрашивается вывод, что элементы твои загадочные

16. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    В мене також, але до кінця не хочеться вірити :(

17. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ

дивлюсь відео і плачу :scare:

18. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    ну как я понял, искрить ты тоже пробовал? Я к тому, что исправен ли твой мультиметр?
    У мужика на видео стальные яй..., воткнуть батарею в прибор на КЗ и сидеть втыкать в показания... Шунт внутри мог не выдержать и отпаяться, в лучшем случае

Garik нравится это.
  19. Bodya

Bodya Житель форума

Симпатии:
    111
    Из:
    Івано-Франківськ
    Неа, саму панель коротко я не замикав, але при підключенні до інвертора жодної найменшої іскри не було. Нажаль мультиметр в мене робочий. Щойно перевірив на універсальному блоці живлення.

20. Depesh

Depesh Житель форума

Симпатии:
    181
    Из:
    Зона АТО
    в твоём магазине (если не ошибаюсь) есть подобные элементы, ты же можешь сравнить их токоотдачу ? Напиши результат
    http://tiptop.ua/product/523738/

реклама:

Поделиться этой страницей